Przejdź do treści
Aktualności Data publikacji: 30 maja 2022

Nie przegap! Najważniejsze wydarzenia czerwca

Choć wielkimi krokami zbliżają się wakacje, w ekosystemie nie widać jeszcze oznak „sezonu ogórkowego” – czerwiec, podobnie jak maj, będzie miesiącem obfitującym w wydarzenia. Na, które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę?

Nabór do 5. edycji Szkoły Pionierów PFR

Kiedy: 1-30 czerwca

Gdzie: online

Początek miesiąca to start rekrutacji do 5. edycji Szkoły Pionierów PFR! To program skierowany do początkujących przedsiębiorców, naukowców i pasjonatów technologicznych, a także wszystkich osób, które chcą pozyskać lub usystematyzować wiedzę biznesową i zmienić ścieżkę swojej kariery. Program umożliwia zbudowanie innowacyjnego start-upu, z myślą o jego rozwoju na rynku międzynarodowym. Daje unikatowy dostęp do wiedzy polskich i zagranicznych ekspertów z firm technologicznych, instytucji i doświadczonych start-upów.

Co nowego przyniesie 5. edycja programu?

  • Uczestnicy Szkoły Pionierów PFR tworzyć będą rozwiązania w branży climate tech lub health tech. Mogą wybrać także ścieżkę „open” i rozwijać produkt lub usługę odpowiadające na wyzwania jednego z 17. celów zrównoważonego rozwoju ONZ.
  • Zgłoszenia do programu mogą przesyłać osoby indywidualne lub zespoły.
  • Zniesiony został limit wiekowy – Pionierami mogą zostać osoby w każdym wieku!
  • Główne warsztaty, które odbędą się we wrześniu, prowadzone będą po angielsku, dlatego zapraszamy do udziału także osoby i zespoły z Ukrainy!

O szczegółach rekrutacji, wydarzeń towarzyszących i przebiegu 5. edycji Szkoły Pionierów PFR będziemy informować Was oczywiście na startup.pfr.pl na bieżąco, a już teraz zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi przebiegu naboru do programu.

Finding Funding in Challenging Times: CEE Startup Coaching Day

Kiedy: 1 czerwca

Gdzie: online

Techstars Berlin Accelerator organizuje wydarzenie, którego tematem będzie przyspieszenie rozwoju start-upów w Europie Środkowo - Wschodniej w czasie kryzysu. Jak wykorzystać technologię do ulepszenia naszej rzeczywistości w tych niespokojnych czasach? To główny temat pierwszego CEE Startup Coaching Day. 

Podczas spotkania dr Viktoria Winstel, ekspertka ds. imigracji, w ramach sesji „Zapytaj mnie o cokolwiek”, udzieli informacji na temat aspektów prawnych relokacji start-upów. W godzinach 13:00-15:00 odbędzie się zaś wrsztat: „Finding Your North Star: Clarity On Direction Drives Fundraising Success”, poprowadzony przez Martina Schillinga, dyrektora zarządzającego Techstars Berlin Accelerator. 

Perspektywy Women in Tech Summit

Kiedy: 7-8 czerwca

Gdzie: Warszawa, EXPO XXI / online

Jedno z najważniejszych technologicznych wydarzeń czerwca, w którym uczestniczyć stacjonarnie będzie ponad 5 tys. innowatorek, programistek, inżynierek, start-uperek czy naukowczyń. W gronie speakerek znajdą się Magda Dziewguć, zarządzająca polskim Google Cloud, Lucyna Chwastowska, szefowa Alexy Amazon.com, Dominika Bettman, prezeska Microsoft Polska, Tove Chevalley, zarządzająca Electrolux Innovation Hub czy Justyna Orłowska – Dyrektor Centrum GovTech.

Summit to 2 superintensywne dni rozmów o najnowszych zwrotach w technologiach i naszej wspólnej przyszłości w tym kontekście – z programem 4 scen, serią 100 specjalistycznych warsztatów, strefą mentoringu i targami pracy (Career Expo). Będą mu towarzyszyć liczne wydarzenia dodatkowe – spotkania w firmach (Tech Warsaw Welcomes), seminarium naukowe dla badaczek i badaczy w zakresie informatyki oraz Wielka Celebracja Kobiet w TECH&IT – czyli żywiołowa impreza wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Kobiet w Sztucznej Inteligencji. Najważniejszymi tematami tegorocznej konferencji będą: metaverse, sztuczna inteligencja w jej najnowszych i najbardziej praktycznych odsłonach, blockchain, cyberbezpieczeństwo, technologie proklimatyczne, deep tech, 5G i chmura.

Wydarzeniu patronuje m.in. Ministerstwo Edukacji i Nauki, Prezydent m.st. Warszawy, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce, 50 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne z Polski i ze świata.

Health Med Innovation

Kiedy: 7 czerwca

Gdzie: Zabrze, Klub Biznesowy Areny Zabrze

Innowacje i sztuczna inteligencja w służbie zdrowia, modele współpracy między sektorem IT i branżą medyczną, cyfryzacja obsługi pacjenta, to zagadnienia, które zostaną poruszone w trakcie konferencji “Health Med Innovations”. Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca w Klubie Biznesowym Areny Zabrze. W konferencji udział wezmą eksperci największych firm medycznych, naukowcy, inwestorzy oraz przedstawiciele takich instytucji, jak WHO czy Polski Fundusz Rozwoju. Celem wydarzenia jest wymiana wiedzy dotyczącej najnowszych trendów w branży medtech i healthtech oraz networking. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Gala Finałowa Huawei Startup Challange II

Kiedy: 9 czerwca

Gdzie: Warszawa, Renaissance Warsaw Airport Hotel

Huawei Startup Challenge to druga edycja konkursu skierowanego do innowacyjnych polskich start-upów, które chcą stawić czoła problemom ekologicznym współczesnej Polski i świata. Dlatego też, w konkursie nagrodzone zostaną najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne, które wspierają realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ w odniesieniu do wyzwań klimatycznych i środowiskowych. Podczas Gali zaprezentuje się 10 finalistów konkursu oraz wręczone zostaną nagrody dla 3 najlepszych rozwiązań.

Hack4Change

Kiedy: 10-12 czerwca

Gdzie: Gdańsk- Hevelianum Dom Zdrojowy/ Słupsk - Słupski Inkubator Technologiczny / online

Jeżeli interesujesz się nowymi technologiami i nie jest Ci obojętny los naszej planety - to z pewnością odnajdziesz się na Hack4change – 48 godzinnym ekologicznym maratonie programowania. Edycja 2022 ma wyjątkową formę, gdyż wziąć udział w wydarzeniu możesz online oraz stacjonarnie w Gdańsku- w Hevelianum Dom Zdrojowy i Słupsku – w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się na trzy ścieżki tematyczne:

  • Człowiek i jego dobrostan
  • Otwarte dane
  • Smart Cities

Podczas hackathonu uczestnicy połączą siły tworząc interdyscyplinarne zespoły. Efektem mają być innowacyjne rozwiązania i aplikacje, które pomogą nam i naszej planecie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Przed hackathonem możecie wziąć udział w warsztatach tematycznych, wprowadzających w technologię hackathonu. Warsztaty realizowane będą dla uczestników Hack4change w terminie 06-09 czerwca 2022 roku.

World Urban Forum Katowice

Kiedy: 26-30 czerwca

Gdzie: Katowice

Prawdziwa gratka dla wszystkich tych, którzy interesują się wdrażaniem innowacji w miastach. 11. sesja Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum 11, w skrócie: WUF11), odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2022 roku w Katowicach. Celem wydarzenia jest promocja zrównoważonego rozwoju miast i dyskusja nad wyzwaniami, które przed nimi stoją. W trakcie trwania sesji będzie można wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez organizatorów oraz partnerów WUF11 (Networking events, Training events, Voices from Cities, SDGs in Action, Urban Library, ONE UN) oraz wziąć udział w charakterze słuchacza w spotkaniach przygotowanych przez UN-Habitat (Dialogues, Roundtables, Special Sessions, Assemblies). Poprzednia edycja WUF odbyła się w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a dwie wcześniejsze w Kuala Lumpur w Malezji oraz w Quito w Ekwadorze. Wydarzenie jest organizowane przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich UN-Habitat, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz miasto Katowice.

Startup Meetup

Kiedy: 31 maja

Gdzie: Gliwice, Good Place

A na koniec naszego zestawienia wydarzenie dla odmiany majowe. 31 maja w gliwickim Good Place, odbędzie się 4 edycja Startup Meetup, w której udział weźmie 4 prelegentów, m.in. Łukasz Siódmok, producent filmu "Rój" czy Radomir Kucharski z firmy Incuvo, przedstawią swoją definicję sukcesu i opowiedzą, jaką ścieżkę musieli przebyć do jego osiągnięcia. Celem spotkania jest przede wszystkim zmotywowanie osób, które mają pomysł na innowacyjny biznes do działania oraz pokazanie, że nie każdy startup musi upaść.