Nie masz co robić w ferie? Sprawdź najważniejsze wydarzenia lutego!
Luty to miesiąc ferii zimowych, ale poza nimi odbywa się bardzo wiele wydarzeń i rekrutacji do programów. Zobacz najciekawsze wydarzenia lutego.
Luty jest krótki, ale nie mniej z tego powodu intensywny. Ma w nim miejsce wiele interesujących z punktu widzenia start-upów wydarzeń – postaraliśmy wybrać się te najbardziej wartościowe. Może znajdziecie coś dla siebie?
Konkursy dla start-upów – od Gdańska po Barcelonę
Z początkiem roku ruszył szereg naborów do konkursów start-upowych – w większości w formule konkursów pitchów. Na pewno dadzą młodym spółkom szansę na rozwój.
Zaprezentuj się na Infoshare przed inwestorami z Doliny Krzemowej
Infoshare to jedna z najważniejszych imprez dla start-upów w Polsce. 8 lutego jej organizatorzy ogłosili rekrutację do Infoshare Startup Contest - konkursu, w którym udział wzięło dotąd ponad 4 tysiące startupów. Tegoroczna edycja skierowana jest do startupów pozytywnego wpływu z różnych branż, w tym technologii, zrównoważonego rozwoju, edukacji i zdrowia, działających na rzecz dobra społecznego i środowiska. Najlepsze z nich zaprezentują się międzynarodowym funduszom VC i inwestorom związanym m.in. z Andreessen Horowitz, 10X Founders, Flashpoint VC czy 500 Emerging Europe.
Łączna pula nagród w konkursie to 30 tysięcy euro w gotówce, ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska. Na półfinalistów czekają także Startup Passy, umożliwiające nieodpłatny udział w konferencji oraz dostęp do wszystkich scen i matchmakingu z inwestorami i klientami – jak chwalą się organizatorzy, ponad 80% startupów obecnych na wydarzeniu deklaruje, że to właśnie na Infoshare spotkało potencjalnego inwestora i rozpoczęło rozmowy. Spośród 20 najlepszych startupów wyłonionych w półfinałach Startup Contest, zostanie wybrany jeden, który zostanie zaproszony do uczestnictwa w VII edycji InCredibles - programu mentoringowego dla młodych przedsiębiorców z wizją stworzonego przez Sebastiana Kulczyka.
Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej organizatora. Aplikować można do 15 marca.
Impact dla bardziej doświadczonych
Druga z najważniejszych imprez dla innowatorów, Impact CEE, tym razem poszukuje bardziej doświadczonych start-upów. Konkurs IMPACT ARENA przeznaczony jest dla firm, które mają za sobą co najmniej jedną rundę finansowania lub udział w programie akceleracyjnym lub mentoringowym. Finaliści na scenie Impact’23 będą nie tylko pitchować, ale także rozwiązywać biznesowe wyzwania. Laureat konkursu zostanie pierwszym uczestnikiem VII edycji InCredibles — programu mentoringowego stworzonego przez Sebastiana Kulczyka. Na zwycięzcę czeka również pakiet usług Amazon AWS o wartości 10 tys. dolarów.
Zgłoszenia przyjmowane są do 16 lutego, a więcej informacji znajdziecie na stronie.
EU-Startups Summit w Barcelonie – pokaż się wśród najbardziej obiecujących start-upów w Europie
Jeśli Twój start-up ma mniej niż 2,5 roku, jest na etapie pre-seed lub seed i nie zebrał jeszcze finansowania VC (lub zyskał wsparcie mniejsze niż 500 tys. Euro) i chcesz znaleźć się wśród 15 start-upów, które pokażą się na scenie w czasie EU-Startups Summit w Barcelonie, masz czas do 15 lutego, żeby zgłosić się do konkursu.
Nagrody w konkursie to 100 tysięcy finansowania od dwóch europejskich funduszy, kredyty w europejskiej chmurze Scaleway i darmowe dostępy do szeregu aplikacji (CRM czy marketingowych). Wśród uczestników EU-Startups Summit będzie także ponad 350 europejskich funduszy VC, więc sam występ na scenie to duża szansa na zdobycie międzynarodowych kontaktów wśród funduszy.
Więcej informacji o programie znajduje się na stronie.
Rozwijaj swój start-up z branży cyberbezpieczeństwa z Google
Tylko do 12 lutego można zapisać się do trzymiesięcznego programu Growth Academy organizowanego przez Google for Startups. To program, który ma pozwolić młodym founderom zdobyć umiejętności przywódcze i wiedzę pozwalającą na międzynarodowy rozwój. To także program mentorski, który pozwoli founderom rozwijać się we wskazanych przez nich polach.
Program to trzy fizyczne spotkania w różnych europejskich miastach, oraz szereg spotkań online. Trwać będzie od kwietnia do czerwca 2023 roku. Przeznaczony jest dla start-upów, które mają już produkt i klientów, i znajdują się w fazie od seed do serii A.
Więcej informacji na stronie Google for Startups.
Stwórz swój start-up AI na Hackathonie
„Build Your AI Startup” to tygodniowy hackathon, w czasie którego zespoły mają stworzyć MVP rozwiązania, które używa AI (a najlepiej generative AI), żeby rozwiązać realny problem. Zwycięski zespół będzie mógł rozwijać swoje rozwiązanie z pomocą ekspertów w dziedzinie AI w akceleratorze Slingshot.
Hackathon będzie trwał cały tydzień (online), ale w czasie weekendu (17-19 lutego) odbędzie się szereg warsztatów i spotkań z mentorami, które pomogą zespołom stworzyć swoje projekty.
Zapisać się na hackathon można na tej stronie. Na platformie można także stworzyć lub uzupełnić swój zespół.
Rozwijaj się z Żabka Future Lab
Ruszyła też rekrutacja do drugiej edycji Żabka Future Lab – programu akceleracyjnego Żabka Group i Huge Thing. Jeśli tworzysz rozwiązanie (i masz przynajmniej działające MVP) w takich dziedzinach jak łańcuchy dostaw i logistyka, HR Tech, marketing i analityka biznesowa czy zakupy omnichannel, możesz zgłosić się do 15 marca do akceleratora Żabki. Wybrane do procesu akceleracji zostanie jednak tylko 5 firm, które będą mogły przetestować swoje rozwiązania w sieci Żabki, otrzymać wsparcie od mentorów i wziąć udział w szeregu przygotowanych specjalnie dla nich warsztatów. Żabka obiecuje też wsparcie w zakresie R&D i możliwości wsparcia inwestycyjnego.
Proces akceleracji będzie trwał dwa miesiące – od kwietnia do czerwca. Więcej informacji na stronie.