Aktualności Data publikacji: 01 października 2021

Najważniejsze wydarzenia nadchodzącego tygodnia - Digital Festival, edCAMP i badanie Mental Health

Pierwszy tydzień października przynosi ciekawe inicjatywy edukacyjne! Rusza kolejny Digital Festival oraz V edycja edCAMP. HR Hints zaprasza zaś do udziału w badaniu Mental Health, w którym sprawdzi z jakimi problemami radzą sobie pracownicy i founderzy start-upów. Sprawdź szczegóły!

Badanie Mental Health

Sytuacje kryzysowe, dynamiczne zmiany i szybkie tempo pracy – tworzenie i praca w start-upie, choć fascynujące, mogą stać się obciążające dla zdrowia psychicznego. Zespół HR Hints prowadzi badanie Mental Health, w którym sprawdzą jak w odradzającej się po pandemii rzeczywistości new normal mają się założyciele startupów i ich pracownicy.

Skąd pomysł na przeprowadzenie badania? 

"Z moich obserwacji z pracy z founderami wynika, że mental health nadal zbyt rzadko traktowany jest jako ważny aspekt procesów HR–owych. Natomiast taki stan rzeczy nie dotyczy tylko środowiska startupowego – w polskich firmach kultura dbania o dobrostan mentalny pracowników raczkuje, choć widać pewną ewolucję w tym obszarze. Globalni gracze, jak np. Google, pokazują i mocno komunikują, że zdrowie psychiczne oraz zadbanie o emocje pracowników i ich po prostu dobre samopoczucie chronią nie tylko przed wypaleniem zawodowym, ale i realnie przekładają się na sukcesy i zyski firm"

– tłumaczy Róża Szafranek, CEO HR Hints.

W badaniu mogą wziąć udział start-upy działające na terenie Polski. Na bazie jego wyników powstanie raport dotyczący mental health founderów i pracowników polskich startupów. Zawarte w nim zostaną także wnioski, komentarze i rekomendacje specjalistów HR, dotyczące tego, jak w praktyczny sposób zadbać o te najbardziej miękkie obszary zarządzania zasobami ludzkimi – związane z dobrostanem psychicznym zarządzających i zarządzanych.

Polski Fundusz Rozwoju jest partnerem badania, w którym możecie wziąć udział na stronach:

Digital Festival

Dziś, 1 października wystartował kolejny Digital Festival organizowany przez Fundację Digital Poland. To okazja do zdobycia nowych, cyfrowych kompetencji. Hasło tegorocznej, trzeciej już edycji festiwalu to "Digital to nie rewolucja, to ewolucja. Nie daj się wykluczyć!". Jak wskazują twórcy przedsięwzięcia, cyfrowa ewolucja dzieje się tu i teraz, a pandemia dobitnie pokazała, że nie warto odkładać edukacji na później.

W jakich inicjatywach możecie wziąć udział w ramach Digital Festivalu?

  • Akademia Skillup - to wyjątkowa platforma ze szkoleniami, które krok po kroku odkrywają przed nami możliwości nowych technologii. Akademia to szansa zdobycia prostych cyfrowych umiejętności lub uzupełnienia swojej wiedzy na wyższym poziomie. Kurs z bezpieczeństwa w sieci, korzystania z elektronicznej poczty czy internetowych płatności – wszystko w jednym miejscu.
  • Noc Innowacji - jest okazją dla wszystkich, którzy z bliska chcą zobaczyć najnowocześniejsze technologie oraz odwiedzić miejsca, w których królują wyjątkowe rozwiązania. To okazja do zobaczenia osiągnięć polskiej nauki i biznesu i wzięcia udziału w darmowych pokazach oraz warsztatach, poznania od kuchni technologii i najlepszych pracodawców zmieniających nasz świat.
  • Strefa wiedzy - tu znajdziecie odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania z zakresu cyfryzacji i nowych technologii. W podziale na dziesięć grup tematycznych przygotowaliśmy dla Ciebie solidną pigułkę wiedzy, która pozwoli Ci zrozumieć cyfrowy świat. Dzięki temu zyskasz nowe, cyfrowe umiejętności i dowiesz się jak je wykorzystać zarówno w domu, jak i w pracy.
  • Cyfrowe zniżki - to 10 dni promocji i rabatów. Z nami przekonasz się, że zakupy przez internet są łatwe, bezpieczne i dla każdego. Zniżki i wyprzedaże dostępne są dla wszystkich, którzy w trakcie festiwalu zrobią zakupy przez internet. Złóż zamówienie bez wychodzenia z domu i ciesz się rabatami nawet do 50 %!

Digital Festival potrwa do 10 października, a patronat honorowy wydarzeniu udzieliły: Centrum GovTech, Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii oraz Narodowe Centrum Badan i Rozwoju (NCBiR).

edCAMP

Od 2 do 9 października będziecie mogli wziąć udział w V edycji edCAMP, której stacjonarny finał odbędzie się w Gliwicach. Jest to wydarzenie skierowane do zespołów rozwijających pomysły z dziedziny nowoczesnych rozwiązań dla edukacji jutra. Udział w edCAMP pomoże dopracować pomysł z najlepszymi ekspertami i mentorami, którzy na co dzień pomagają w rozwijaniu narzędzi dla edukacji przyszłości.

Co możecie zyskać biorąc udział w edCAMP?

  • praktyczną wiedzę biznesową;
  • rozwój pomysłu pod okiem ekspertów;
  • możliwość nawiązania relacji z ciekawymi ludźmi!

2-3 października odbędą się warsztaty online. Pomiędzy 4 i 8 października będą mieć miejsce indywidualne sesje mentoringowe dla zakwalifikowanych uczestników. Finał wydarzenia – Startup Pitch Day - odbędzie się 9 października w Gliwicach! Wtedy uczestnicy zaprezentują efekty swojej pracy. Trzy najlepsze zespoły wygrają udział w pre-akceleracji w eduLAB oraz możliwość zdobycia do 1 mln zł na sfinansowanie swojego projektu.

Zgłoś projekt do udziału w edCAMP poprzez stronę wydarzenia.

Ucz się na błędach - Zły start-up, czy złe założenia?

W czwartek 7 października odbędzie się organizowane przez PLUGIn - Polish Innovation Diaspora i Fundację Dobra Porażka wydarzenie online "PLUGin BizTalks: Bad startup or bad predictions? Growth hacking mistakes in Poland vs abroad", Przedstawiciele dwóch start-upów - polskiego Flowcity i brytyjskiego Traffit opowiedzą o swoich problemach ze wzrostem firm i przyjętymi założeniami.

Skąd wiedzieć, że założenia są nieprawidłowe? Jak wyjaśnić powoli powstającą i przerażającą lukę między założonymi wynikami i rzeczywistością? Czy można się w takim wypadku podnieść? I przede wszystkim, czy są jakieś błędy typowe dla polskich start-upów, które mogą obniżyć ich szanse na międzynarodowy sukces? Dowiecie się już w czwartek o 19:00, w czasie wydarzenia live na Facebooku. Uczestnictwo jest darmowe i nie wymaga zapisu