Aktualności Data publikacji: 02 listopada 2022

Najważniejsze wydarzenia dla start-upów. Co nas czeka w listopadzie?

Trwa jedna z największych w Europie konferencji sektora technologicznego – WebSummit w Lizbonie, jednak listopad obrodził w wydarzenia – gdzie warto być? Zapraszamy na przegląd listopadowych eventów!

WebSummit w Lizbonie zaczął się wczoraj, i jeśli na nim nie jesteście, wszystkie panele z głównej sceny można obejrzeć na żywo online. Jednak to dopiero początek miesiąca – jakie wydarzenia w Polsce uważamy za warte uwagi start-upowców?

4 listopada – finał V edycji Szkoły Pionierów PFR

Już 4 listopada w kampusie Google na warszawskiej Pradze odbędzie się finał piątej edycji naszego venture buildingowego programu, który PFR tworzy razem z Allegro – Szkoły Pionierów PFR. W finale osiem start-upów zaprezentuje się przed jury. Tegoroczna edycja koncentrowała się przede wszystkim na dwóch dziedzinach - HealthTech i ClimateTech, i pośród finalistów znajdziemy aż szóstkę rozwiązań związanych ze zdrowiem (i dwa klimatyczne). Zwycięzcy otrzymają 50 tysięcy złotych grantu na realizację swojego projektu.

Dlaczego warto śledzić finał Szkoły Pionierów? Dlatego że biorące udział w programie start-upy mocno później zmieniają scenę w Polsce – uzyskały już ponad 180 milionów złotych od inwestorów, a są wśród nich takie spółki jak m.in. Jutro Medical, Pora na Pola czy Hearme.

Galę finałową można będzie oglądać online na platformie LinkedIn Live – już od 16 w piątek.

7-9 listopada – Warsaw Industry Week, wydarzenie dla przemysłu 3.0

Jeśli zajmujesz się rozwiązaniami dla przemysłu, te targi są dla Ciebie. Poza ponad 300 wystawcami zajmującymi się różnymi gałęziami przemysłu, w ramach wydarzenia odbywa się także część Industry Startups. Składa się ona z konkursu pitchy, a także udziału w przeznaczonej dla start-upów strefie, dostęp do platformy matchmakingowej, dzięki której nawiążesz kontakty z konkretnymi firmami, i program Hosted Buyers – pomagający zaprezentować swój start-up firmom zainteresowanym zakupem konkretnych rozwiązań. Wydarzenie odbywa się w Warszawskim Ptak Expo. Dla odwiedzających imprezę wstęp jest wolny.

15-16 listopada – Deep Tech Summit

Inną branżową imprezą, która odbędzie się w Warszawie jest Deep Tech Summit – konferencja poświęcona innowacyjnym start-upom, których tworzenie wymaga prac badawczo-rozwojowych lub zaawansowanej technologicznie inżynierii – czyli deep techom. Ta dwudniowa konferencja to szansa na spotkanie aż 200 start-upów i 150 inwestorów (indywidualnych i związanych z funduszami), które zajmują się branżą deep tech. To także możliwość spotkań 1-na-1, konkurs dla deep techowych start-upów, warsztaty z międzynarodowego rozwoju, czy speed dating z inwestorami.

Część biletów na wydarzenie dostępne jest za darmo – płaci się jedynie za bilety obejmujące część dodatkowych usług. Deep Tech Summit odbędzie się w Cambridge Innovation Center przy ulicy Chmielnej w Warszawie.

16 listopada – warsztaty „Sztuczna inteligencja w procesie legislacyjnym”

Opuszczamy do końca miesiąca stolicę, bo kolejne ciekawe wydarzenia odbędą się w innych miastach. Poznański Park Naukowo-Technologiczny to warsztaty, dotyczące zmian prawnych, które dotyczyć mają wykorzystania sztucznej inteligencji i nauczania maszynowego. Ich głównym celem jest odpowiedź na pytanie, w jaki sposób należy przygotować się do wejścia w życie prawa, które regulować będzie wykorzystanie SI w zakresie produktów i usług, przygotowywanego obecnie przez Unię Europejską.

Darmowe spotkanie jest skierowane do organizacji, które wykorzystują machine learning i AI w swojej działalności – zarówno do managerów, jak i programistów i analityków danych. Zarejestrować się można na stronie PPNT.

22-23 listopada - Open Eyes Economy Summit

Jeśli interesujesz się tematyką ekonomii opartej na wartościach, odpowiedzialnością biznesu i administracji, korzyściami dla ludzi oraz środowiska, które niesie ze sobą stawianie na zrównoważony rozwój, czy choćby innowacyjnym podejściem do miejskiej gospodarki, Open Eyes Economy Summit jest dla Ciebie. To konferencja mniej nastawiona na start-upy, a bardziej na osoby zajmujące się innowacjami i wyzwaniami przyszłości z perspektywy managerów innowacji, futurologów czy zajmujących się społeczną odpowiedzialnością biznesu – lub rozwiązują problemy związane z tematyką taką jak ESG.

W czasie dwóch dni konferencji, która będzie odbywać się w Krakowie, można będzie wysłuchać paneli i dyskusji o takich tematach jak wykorzystanie design thinking w transformacji miejskiej, prawa człowieka w biznesie, sytuacja w Ukrainie, green deal czy sytuacja młodych w miejskiej przestrzeni.

29 listopada – finał EIT Jumpstarter

EIT Jumpstarter to program organizowany przez Europejski Instytut Technologiczny, utworzony pod egidą Unii Europejskiej. Skierowany jest do start-upów ze środkowej, wschodniej i południowej – tych najmłodszych, które nie mają jeszcze zarejestrowanej firmy, a w zasadzie sam pomysł. Oczywiście są ograniczenia – start-upy powinny zajmować się tematyką zdrowia, żywności lub rolnictwa, materiałów, energii, mobilności miejskiej, produkcji lub zrównoważonego rozwoju.

Finał międzynarodowego programu odbędzie się w Krakowie – weźmie w nim udział sześć najlepszych start-upów w każdej z kategorii, które zmierzą się na scenie prezentując swój produkt w walce o 10 tys. euro nagrody. Start-upy będą miały także szansę na współprace z partnerami biznesowymi – są wśród nich m.in. GE Healthcare, Siemens, Philips, Roche, Bosch, Nestlé, Pepsico i Maspex.

Wejście na finał jest dostępne jedynie dla zaproszonych gości, ale dla wszystkich będzie dostępna transmisja online – żeby zdobyć do niej dostęp, należy się zarejestrować na stronie.

Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród wybranych przez nas wydarzeń coś dla siebie – i wyniesiecie z nich wiedzę i ważne kontakty!