Przejdź do treści
Aktualności Data publikacji: 04 kwietnia 2023

Najważniejsze start-upowe wydarzenia kwietnia

Kwiecień to wysyp start-upowych eventów. Wśród wydarzeń tego miesiąca na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zobacz najciekawsze przeznaczone dla technologicznych spółek wydarzenia nadchodzącego miesiąca.

Targi e-handlu – 6.04, Warszawa

Pierwsze z opisywanych wydarzeń ma miejsce już w tym tygodniu, więc musicie się pospieszyć! Jeśli zajmujesz się e-commerce, to zapewne słyszałeś o tej konferencji, ale nawet jeśli nie – to warto ją odwiedzić. Jednodniowe targi i konferencja to miejsce, gdzie spotykają się nie tylko sprzedawcy e-commerce, ale także dostawcy technologii używanych przez e-sklepy, więc jeśli interesujesz się tematyką płatności online, marketingiem, czy nawet tworzeniem stron internetowych, także znajdziesz coś dla siebie.

Wydarzenie jest darmowe, a poza targami, gdzie poznasz wielu twórców rozwiązań dla e-commerce odbywają się też prelekcje – z których dowiesz się m.in. jak współpracować z marketplace’ami, tworzyć brand swojego sklepu, czy dbać o opinie w sieci. Więcej informacji znajduje się na stronie.

12.04 – Aula Polska, Warszawa

Już w poświąteczną środę w kampusie Google for Startups odbędzie się już 182 edycja Aula Polska – cyklicznego spotkania start-upów. Tematem będzie budowanie produktu. Jak planować tworzenie produktu? Jak zrobić coś, co zachwyci użytkownika?  To tematy, które zostaną poruszone w czasie spotkania. Jednak Aula to nie tylko prelekcje, ale też, a może nawet przede wszystkim, networking i duża społeczność – w końcu spotyka się już 15 lat!

Impreza jest biletowana, jednak cena jest dość symboliczna. Jedynie 60 złotych. Bilety są jeszcze do nabycia na stronie Auli.

18-19.04 CeBioTech, Warszawa

Międzynarodowa konferencja branży biotechnologicznej, która organizowana była m.in. w Budapeszcie,Brnie i Nowym Jorku w tym roku trafia do Warszawy, do Cambridge Innovation Center. To warsztaty, konkurs pitchów dla biotechowych start-upów i panele dotyczące tematyki i rynku biotech w Polsce, temu jak wpływa na ten rynek ESG i jak w nim inwestować.

Konferencję w Polsce organizuje Związek Firm Biotechnologicznych – część organizacji EuropaBio. Głównym partnerem konferencji jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Co roku w konferencjach bierze udział ponad 100 wystawców i ok. 2000 uczestników.

Więcej informacji znajduje się na stronie organizacji.

EIT inkubuje start-upy – zgłoszenia tylko do 16 kwietnia!

16 kwietnia kończy się rekrutacja do dwóch programów organizowanych przez Europejski Instytut Technologiczny, utworzony pod egidą Unii Europejskiej. Pierwszy z nich to EIT Jumpstarter, skierowany przede wszystkim do naukowców i członków zespołów badawczych ze środkowej, wschodniej i południowej Europy, którzy mają pomysł na rozwiązanie, a nie mają jeszcze zarejestrowanej firmy. Także do bardzo młodych start-upowców. Oczywiście są ograniczenia – start-upy powinny zajmować się tematyką zdrowia, żywności lub rolnictwa, materiałów, energii, mobilności miejskiej, produkcji lub zrównoważonego rozwoju.

EIT Jumpstarter to osiem tygodni warsztatów, które zakończą się stworzeniem produktu i konkursem pitchów. Start-upy będą miały także szansę na współprace z partnerami biznesowymi – są wśród nich m.in. GE Healthcare, Siemens, Philips, Roche, Bosch, Nestlé, Pepsico i Maspex.

W zeszłym roku wśród zwycięzców programu znalazły się dwa zespoły absolwentów Szkoły Pionierów PFR. Więcej informacji można znaleźć na stronie programu.

Drugim programem EIT, do którego rekrutacja także potrwa do 16 kwietnia, jest EIT Digital Venture Program. Skierowany jest do zespołów lub pojedynczych osób, które chcą stworzyć deep techowy start-up w takich obszarach jak cyfrowy przemysł, rozwiązania dla miast, digital wellbeing, cyfryzacja finansów i szeroko pojęte technologie cyfrowe.

Program, po intensywnym weekendowym bootcampie i serii warsztatów (w całości przeprowadzanych online) ma pozwolić stworzyć MVP, zaprezentować go przed partnerami i odbyć– we współpracy z partnerami z EIT, rozmowy z funduszami VC.

Karpacki festiwal start-upów do 30 kwietnia czeka na młode firmy

Carpathian Startup Fest to wydarzenie, podsumowuje duży program inkubacyjny, skierowany do projektów w różnej fazie rozwoju. Organizowany przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego inkubator ma trafić zarówno do projektów w fazie pomysłu, start-upów krótko funkcjonujących na rynku, jak i dążących do wzrostu scale-upów.

Sama rekrutacja rozpoczyna się od wypełnienia prostego formularza aplikacyjnego, który w dalszym etapie zostanie pogłębiony, a następnie w formie zbiorczego raportu zostanie dostarczony do współpracujących z Carpathian Startups funduszów inwestycyjnych oraz inwestorów indywidualnych.

Wyłonieni półfinaliści, w formule Demo Day publicznie zaprezentują swoje projekty, co umożliwi im nawiązanie współpracy z inwestorami w formie doradztwa, mentoringu oraz inwestycji. Najlepsi zawalczą o nagrody pieniężne w czasie finałowej konferencji, która odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie – wśród prelegentów znajdzie się wielu inwestorów i znanych start-upowców, wśród których znajdą się m.in. January Ciszewski, Michał Rokosz z funduszu Inovo VC, czy Róża Szafranek ze start-upu HR Hints.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie wydarzenia.