Przejdź do treści
Aktualności Data publikacji: 15 czerwca 2022

Myśl o start-upie globalnie! Poznaj ofertę Polish Tech Day, Szkoły Pionierów PFR i Hub71

Są dwie szkoły budowania międzynarodowych start-upów – cierpliwy wzrost na rynku krajowym, a następnie ekspansja zagraniczna lub rozpoczynanie tworzenia spółki od wejścia na rynki międzynarodowe. Niezależnie od tego, o której z tych dróg myślisz, warto zapoznać się z ofertą międzynarodowych programów rozwojowych.

Trwa Polish Tech Day, siódma edycja konferencji technologicznej, która tworzona jest przez Fundację PLUGin - organizację non-profit, prowadzoną przez członków społeczności polskiej diaspory technologicznej z całego świata. Jej celem jest łączenie, inspirowanie oraz wzmacnianie w rozwijaniu nowatorskich i skalowalnych globalnie biznesów. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Google for Startups.

To, co w sposób szczególny wyróżnia Polish Tech Day na tle innych konferencji technologicznych, to spotkania networkingowe, które odbywają się w tym roku w Warszawie, Paryżu i Londynie. 

"Od 2020, spotykaliśmy się wyłącznie wirtualnie. Pandemia wpłynęła nie tylko na postrzegane roli technologii w kontaktach międzyludzkich, ale również na nasze postrzeganie bliskości i pomocy. Chociaż nie zdążyliśmy odetchnąć po ostatnich dwóch latach, stajemy dziś przed kolejnym wyzwaniem – wojną na terytorium Europy, która jest wielką tragedią naszych sąsiadów. Obserwujemy, jednakże w pewien sposób rozwój tego, czemu podwaliny dała nam pandemia i o czym też mówiliśmy na zeszłorocznym Polish Tech Day – rozwój rozwiązań technologicznych służących społeczeństwu i dobru drugiego człowieka. Na tegorocznej edycji chcemy więc spojrzeć na innowacje i łączenie się ze społecznością"

– powiedział Kuba Janas, dyrektor projektu Polish Tech Day.

Dziś w ramach festiwalu odbędzie się Polish Tech Night, specjalny wieczór współorganizowany przez Ambasadę RP w Paryżu oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Podczas wydarzenia, które będzie miało miejsce właśnie w Ambasadzie Polski w Paryżu, uczestnicy będą mogli posłuchać nie tylko panelu dyskusyjnego, ale również prezentacji polskich start-upów.

Możliwość przedstawienia swoich projektów otrzymali finaliści 4. edycji Szkoły Pionierów PFR, którzy przebywają obecnie na Misji Międzynarodowej w Paryżu. To wyjazd biznesowy do jednej z europejskich stolic, który jest stałym elementem Szkoły Pionierów PFR. W tym roku uczestnicy Misji Międzynarodowej oprócz udziału w Polish Tech Night, uczestniczą także w jednej z najważniejszych konferencji technologicznych - Viva Tech.

Jeśli również chcesz wziąć udział w wyjeździe biznesowym, a przede wszystkim poznać ciekawych i wartościowych ludzi oraz zbudować nowatorski start-up – nie wahaj się i zgłoś do 5. edycji programu! Przypominamy, że rekrutacja do niej trwa do 30 czerwca, ale już teraz sprawdź wymogi formalne i przebieg naboru. Szansa na rozwianie ewentualnych wątpliwości będzie podczas specjalnego webinaru informacyjnego, który odbędzie się 22 czerwca o godz. 16:30 – kliknij, aby się zarejestrować.

Rozwiń start-up w Abu Dhabi

Jeśli prowadzisz start-up na dalszym etapie zaawansowania i myślisz o wyjściu na rynki zagraniczne, zapoznaj się z ofertą wywodzącego się z Abu Dhabi Hub71. Obecnie prowadzi on nabór do dwóch programów:

  • Incentive Program for Startups - To program rozwojowy, który ma na celu złagodzenie kosztów założenia i rozwoju firmy technologicznej w Abu Dhabi, aby umożliwić founderowi zainwestowanie kapitału w zespół lub firmę. Dzięki udziałowi w programie start-upy mają dostęp do globalnej sieci inwestorów i podmiotów wspierających, w tym do VC i partnerów strategicznych programu, do których należy m.in. Microsoft. Fundusze VC współpracujące z Hub71 dysponują aktywami o łącznej wartości 1,72 mld dolarów. Program oferuje także atrakcyjne pakiety umożliwiające korzystanie z powierzchni biurowej i ubezpieczenia zdrowotnego dla globalnych start-upów, które chcą stawiać dalsze kroki w rozwoju w Abu Dhabi, które znajduje się na 5. Miejscu w zestawieniu najbardziej przyjaznych miast do prowadzenia biznesu.
  • Ventures Lab – to 9-10 miesięczny program mentoringowy, w którym udział bierze 20 firm rocznie. Oferuje bezpośrednie wsparcie w budowaniu start-upu na każdym etapie jego powstawania oraz finansowanie z puli do 10 mln dolarów. Wsparcie eksperckie obejmuje m.in. takie obszary, jak marketing, strategia czy wsparcie rozwoju produktu. Do udziału w programie zaproszone są przede wszystkim start-upy z sektorów FinTech, RegTech, HealthTech i EdTech.

Co istotne, Hub71 będzie obecny podczas odbywającej się w dniach 16-17 czerwca konferencji technologicznej London Tech Week – jeśli uczestniczysz w tym wydarzeniu, nie wahaj się zapoznać przy tej okazji z ofertą akceleracyjną Hub71.