Jakie są najciekawsze wydarzenia najbliższych dni? Sprawdź nasze propozycje!
Początek grudnia to nie tylko powolne odliczanie do nadchodzących świąt. Głodni wiedzy znajdą w internecie ciekawe wydarzenia z branży szkoleniowej oraz technologicznej. Programistów z pewnością zainteresuje hackathon dedykowany problemom, z którymi mierzą się społeczeństwa Afryki. Wisienką na torcie będzie gala finałowa konkursu Aplikacje Jutra PFR. Zapraszamy do czytania!
Dowiedz się jak w Polsce wygląda edukacja trochę starszych, bo dorosłych, uczniów
W nadchodzący piątek (4 grudnia) Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje spotkanie pt. „Jak uczą się dorośli Polacy. Wpływ pandemii na sposoby uczenia się i ofertę instytucji rozwojowych”. Odbędzie się ono - oczywiście online - w godzinach 9:50-13:00.
fot. materiały PARP
Jakie tematy zostaną poruszone?
- Czego dorośli Polacy nauczyli się w ciągu ostatnich 10 miesięcy? Co odkryliśmy dzięki COVID-19 w sferze edukacji (szczególnie uczenia się osób dorosłych).
- Jakie wyzwania w miejscu pracy niosą nowe formy uczenia się? Jak dorośli Polacy/pracodawcy sobie z nimi radzą?
- Jakie są skutki COVID-19 – dla różnych podmiotów sektora szkoleniowo – rozwojowego
- Najbardziej popularne usługi rozwojowe i formy ich świadczenia przed i w trakcie pandemii (zmiany, różnice, podobieństwa).
Gośćmi spotkania będą m.in. Piotr Piasecki - Prezes Zarządu w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych, dr hab. Barbara Worek prof. UJ - ekspertka Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Anna Borzeszkowska - Dyrektor HR Polska w Mondi Group.
Szczegóły oraz link do rejestracji znajduje się tutaj.
Wypracuj rozwiązania dla Afryki podczas hackathonu!
Kolejną ciekawą inicjatywą jest hackathon „EU: Africa The Post Crisis Journey”. Głównym celem wydarzenia będzie wypracowanie innowacyjnych rozwiązań problemów społeczno-gospodarczych w Afryce, które pandemia COVID-19 jeszcze pogłębiła. Zajmą się tym stworzone w ramach hackathonu europejsko-afrykańskie zespoły, pracujące przy wsparciu mentorów. Na przygotowanie rozwiązań będą miały jedynie 48 godzin.
fot. materiał organizatora
Ważna informacja: choć wydarzenie odbywa się w dniach 10-13 grudnia br., to zarejestrować się do udziału w nim możesz tylko do 5 grudnia!
Hackathonowi towarzyszyć będzie także szereg inicjatyw umożliwiających poznanie nowych partnerów biznesowych, dzielenie nowymi pomysłami oraz rozwinięte programy mentoringowe.
Swoje pomysły już teraz można zgłaszać w jedenastu tematycznych obszarach wyzwań:
- Education,
- Food Security,
- Job security,
- Vulnerable Populations,
- Health & Wellness,
- Financial services,
- Big Data,
- Cyber Security,
- Digital Economy,
- E-Governance,
- Smart Cities in Africa
Rejestracja możliwa jest na stronie: euafricathejourney.com.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Polską pomoc, jako wsparcie odbudowy gospodarczej krajów Afryki po COVID-19.
Porozmawiaj o tym, jak wyglądać będzie jutro na innoSHARE UNIversity
Jeśli chcesz zaczerpnąć wiedzy inspirujących twórców z całego świata, warto dołączyć do tegorocznej edycji innoSHARE UNIversity. Wydarzenie skierowane do społeczności innowatorów, odbędzie się online w dniach 10-11 grudnia. Hasłem konferencji w tym roku jest „Tomorrow Begins This Day – Jutro zaczyna się dziś”.
fot. materiał organizatora
Wykłady dotyczyć będą tematyki szeroko rozumianej technologii, data science, architektury, sztuki, biomedycyny, machine learning czy zagadnień ogólnospołecznych. Jak widać więc, przekrój dziedzin jest rozległy!
W wydarzeniu udział wezmą m.in. prof. Heidi J. Larson z Wielkiej Brytanii - antropolog i założycielka Vaccine Confidence Project, dr Jesus Cepeda z Meksyku, który zajmuje się przyszłością miast i ich zrównoważonym rozwojem, Dawid Zieliński – założyciel oraz CEO Columbus Energy, a także dr Anna Barnacka - astrofizyk, uczestniczka NASA „Einstein Fellowship Program” na Harvardzie.
Aby dowiedzieć się więcej oraz zarejestrować się, wejdź na stronę innoshare.pl.
Dowiedz się, kto zostanie laureatem konkursu Aplikacje Jutra
Wydarzenie, na które czekamy szczególnie! 8 grudnia odbędzie się gala finałowa programu Aplikacje Jutra PFR. Jurorzy spośród 12 projektów innowacyjnych aplikacji wybiorą sześć najlepszych prototypów w kategoriach: zdrowie, społeczeństwo i praca.
Zwycięzcy otrzymają po 250 000 zł, które pozwoli im na przygotowanie podstawowej wersji aplikacji. Konkurencja jest bardzo wyrównana, a o wynikach konkursu poinformujemy jako pierwsi na łamach portalu.