Jak naukowiec odnajdzie się w świecie start-upów? Posłuchaj naszego podcastu


W najnowszym odcinku naszego podcastu rozmawiamy z Konradem Krajewskim, wiceprezesem Biotts i co-founderem biotechnologicznych Genomtec S.A. i Terrabio o naukowcach w start-upach. Posłuchajcie!
Czy jest coś co pomaga naukowcom w zakładaniu firm? Co może im przeszkadzać? Co powinien zrobić młody naukowiec, który chce rozwijać swoją firmę i jakie umiejętności powinien wyćwiczyć? Naszego podcastu możesz posłuchać na:
Biotts to biotechnologiczna firma, która jak mówi nasz rozmówca „Zamienia tabletki i zastrzyki na maści i plasterki”. Mimo, że to bardzo prosta definicja, tworzenie biotechnologicznego start-upu zajmuje dużo czasu – którego często nie mają finansujące projekty fundusze VC. Jak deep techowe rozwiązania przekładają się na zyski i jak tworzyć technologie we współpracy między naukowcami a stroną biznesową?
Czy naukowiec może być dobrym biznesmenem?
Jedną z najważniejszych umiejętności naukowców jest umiejętność analizowania i znajdowania rozwiązań na skomplikowane problemy. To może czynić z nich świetnych start-upowców, a utrudniać działanie w firmach, które opierają się na jednomyślności i tożsamości lidera
"To co zawsze powtarzam w firmie to takie powiedzenie, że tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nie myśli nikt"
- mówi Konrad Krajewski.
Co z kolei powinni naukowcy rozwijać, żeby poprawiać swoje biznesowe umiejętności? Przede wszystkim skupiać się na zdobywaniu nie wiedzy eksperckiej, a „miękkich” kompetencji społecznych. Więcej o tym, jak naukowcy radzą sobie w start-upach i czym zajmuje się Biotts w naszym podcaście!