Aktualności Data publikacji: 27 maja 2021

Hackuj przyszłość z Lemem – Hackathon na rok Lema. 150 tys. złotych w puli nagród

Microsoft, PKO BP i Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema chcą uczcić rok pisarza hackathonem, który ma na celu stworzenie rozwiązań, które stosowane będą w przyszłości w skali kraju lub nawet globalnej.

40-godzinny maraton programowania odbędzie się w terminie 18-20 czerwca online. Za jego stworzeniem stoi jest Proidea – firma stojącą za znanymi hackathonami, takimi jak m.in. HackYeah, czy Smogathon. Strategicznymi partnerami wydarzenia są Microsoft, PKO BP i Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. W ciągu całego spotkania zespoły uczestników mają stworzyć rozwiązania, które przyczynią się do rozwiązania problemów m.in. cyberprzemocy, czy przyszłości bankowości.

W hackathonie mogą wziąć udział wszyscy - studenci, programiści, designerzy UX, project managerowie, inżynierzy, ale także socjologowie czy osoby związane z naukami humanistycznymi. Do drużyn mogą dołączyć również osoby, których bezpośrednio dotyczą tematy zadań. Te są dwa:

Walka z cyberprzemocą – stworzenie rozwiązania technologicznego lub edukacyjnego, które pomoże w walce z hejtem i cyberprzemocą;

Bank przyszłości – zaprojektowanie mający usprawnić codzienną bankowość wszystkim grupom wiekowym – koncentrując się na dostępności bankowych rozwiązań, oddziałach bankowych przyszłości, ale też na nowoczesnych technologiach, czy rozwiązaniach usprawniających codzienną bankowość dla wszystkich grup wiekowych.

Trzy najlepsze zespoły zajmujące się każdym z zadań zostaną nagrodzone – wynagrodzenie wynosić będzie od 10 do 50 tys. złotych. Zgłaszać można się indywidualnie i poszukać drużyny na kanale Discord wydarzenia, czy już jako grupa – od 3 do 6 osób. Zespoły będą mogły prosić o pomoc mentorów – ekspertów zarówno z dziedziny programowania, jak i związanych z programami.

Sam hackathon to jednak nie wszystko. Hackathon to także duża liczba prelekcji i webinariów -  W trakcie trwania hackathonu odbędą się wykłady prowadzone przez ekspertów - m.in. futurystkę Aleksandrę Przegalińską, czy Macieja Kaweckiego, prezesa Instytutu Lema. Wydarzenie będzie można obejrzeć podczas transmisji na żywo z siedziby PKO Banku Polskiego w warszawskiej Rotundzie. Rejestracja na wydarzenie jest darmowa, a zarejestrować się można nawet dzień przed wydarzeniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Hack4Lem i profilu hackathonu na Facebooku.