Do 200 tys zł dla start-upu w kolejnej rundzie Industry Lab II
Do 200 tys złotych i możliwość wdrożenia swojego rozwiązania mogą otrzymać start-upy w piątej już edycji akceleratora Industry Lab II. Zarejestrować się można do 2 listopada.
To ostatni nabór do projektu współfinansowanego ze środków UE, realizowanego na zlecenie PARP-u akceleratora poszukującego innowacyjnych technologii przemysłowych. Najlepsze startupy zyskają także szansę na pilotażowe wdrożenie rozwiązania u jednego z odbiorców technologii. Wśród nich są m.in. takie spółki, Grupa Żywiec, MPWiK we Wrocławiu, Solaris, ZPAS GROUP, SWISS KRONO POLSKA i Zk-Rem, a także firma ZWM Czaja.
"Program przede wszystkim pozwala na dokończenie innowacyjnego pomysłu, rozwój i wdrożenie go u wybranego odbiorcy technologii. Jeśli startup w efekcie nawiąże z nim komercyjną współpracę, a potem pozyska kolejnych klientów, to będzie dla nas oznaką sukcesu. Na takie właśnie efekty czekamy i mocno je wspieramy"
– komentuje Anna Szymańska, wiceprezes spółki DGA, powołującej i nadzorującej IndustryLab.
Poza nagrodą finansową i wdrożeniem start-upy mają dostęp do infrastruktury wybranego partnera i wsparcie mentorów, które trwać będzie nawet 6 miesięcy. Konkurs skierowany jest do zespołów, które posiadają chociaż prototyp rozwiązania, istnieją krócej niż 5 lat, i oczywiście mają rozwiązanie przydatne dla przemysłu.
Ponad 40 wdrożeń start-upowych rozwiązań w przemyśle
To już piąta edycja programu, a do tej pory wzięło w nim udział ponad 50 start-upów. Więcej niż 40 przeszło pełną ścieżkę, zakończoną pilotażowym wdrożeniem swojego produktu u partnera technologicznego.
"Łącznie zaufało nam ponad 30 partnerów technologicznych, przede wszystkim dużych zakładów przemysłowych. Program IndustryLab stał się w ostatnich latach marką kojarzoną z profesjonalnym wsparciem startupów. I to jest nasze największe osiągnięcie. Bardzo liczymy na to, że działania związane z akceleracją będą kontynuowane w kolejnym okresie programowania. Mamy ogromny potencjał oraz sprawdzone procedury. Warto takie doświadczenia wykorzystać"
– podsumowuje Szymańska. Więcej informacji o programie znajdziecie na stronie.