Aktualności Data publikacji: 18 kwietnia 2023

Chcesz zmieniać świat ze swoim start-upem? Weź udział w tych programach!

Tworzysz start-up, który chce poprawić świat lub otoczenie? W najbliższym czasie możesz znaleźć miejsce zarówno w programie grantowym, akceleratorze, czy evencie przeznaczonych dla firm pozytywnego wpływu.

Start-upy to nie tylko spółki, które chcą zarabiać – główną częścią działalności wielu rozwiązań przez nie tworzonych jest wprowadzanie zmian, które mają na celu poprawę jakości pracy, życia czy otoczenia ludzi. Dla takich start-upów powstały trzy wydarzenia, które kończą w najbliższym okresie rekrutację.

Fundacja Orlenu wesprze grantami i wiedzą społeczne start-upy

Fundacja ORLEN uruchamia nowy program grantowy „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany”, w ramach którego wesprze merytorycznie i finansowo najciekawsze propozycje innowacji społecznych. Program przeznaczony jest jednak nie dla firm, a stowarzyszeń i fundacji.

Paliwowy gigant planuje w tym roku dwie edycje programu – rekrutacja do pierwszej z nich potrwa do 20 kwietnia 2023 r. Twórcy najciekawszych propozycji będą mogli skorzystać z 60 godzin szkoleń i konsultacji dotyczących m.in. operacyjnego prowadzenia projektów społecznych, opracowania kosztorysu czy komunikowania i promocji działań. Po cyklu szkoleniowo-doradczym eksperci ocenią projekty i zarekomendują do otrzymania grantu te, które mają największe szanse na wdrożenie. Projekty wsparte grantem w I Edycji muszą zostać zrealizowane pomiędzy 1 lipca a 30 września br.  Realizacja projektów z II Edycji ruszy w połowie października 2023 r. Pula funduszy przeznaczonych na wsparcie rozwiązań to aż 500 tys. zł.

"W programie „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany”  chcemy wesprzeć kreatywne, nieszablonowe, unikalne propozycje, dzięki którym możliwa będzie pozytywna zmiana w konkretnym obszarze życia społecznego. Zależy nam na tym, by wspierać przede wszystkim te inicjatywy, które wykorzystują nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, a także przynoszą trwałe efekty, utrzymujące się również po zakończeniu realizacji projektu"

- mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN.

Granty przeznaczone są dla stowarzyszeń i fundacji, a projekty mogą dotyczyć m.in. takich obszarów jak kultura i edukacja, zdrowie i sport, zrównoważony rozwój czy bezpieczeństwo.

"Osoby, które mają pomysł na innowacyjny projekt społeczny, a nie działają w żadnej organizacji, zachęcamy do tego by nawiązały współpracę ze stowarzyszeniem lub fundacją i wspólnie złożyli wniosek"

- mówi Katarzyna Różycka, prezeska Fundacji ORLEN.

Rejestracja do programu odbywa się na stronie.

Unsung Heroes – społeczny akcelerator z mentorami z 37 państw

Jeśli Twoja firma należy do branży FoodTech, AgroTech, MedTech, EdTech, Water Management, FinTech lub transportowej, ma gotowe MVP i chce wspomóc działania pomocowe na całym świecie, jeszcze tylko dziś możesz zgłosić się do akceleratora Unsung Heroes, tworzonego we współpracy z Polską Akcją Humanitarną.

Program zapewnia dostęp do mentorów z 37 państw, którzy podczas indywidualnych spotkań online pomogą rozwijać start-up. Poza tym to 7 dwugodzinnych warsztatów. Program trwać będzie przez 4 miesiące, od 8 maja do 4 września i będzie całkowicie zdalny. Proces rekrutacji wymaga jedynie wypełnienia krótkiego formularza na stronie, jednak trwa dość krótko, bo tylko do jutra – do 19 kwietnia.

24 kwietnia weź udział w darmowej konferencji dla „impactowych” start-upów i inwestorów

24 kwietnia 2023 r. w kampusie Google for Startups w Warszawie odbędzie się Assay SmartUp Day – pierwsza konferencja dla startupów i inwestorów impaktowych, organizowana przez fundusz inwestycyjny Assay Group. To darmowe wydarzenie to m.in. nagrody dla impactowych start-upów i trzy panele - „Startupy pozytywnego wpływu zmieniają świat”, debata przedstawicieli funduszy „Szanse i wyzwania dla rozwoju innowacyjnych startupów pozytywnego wpływu – perspektywa inwestora” i ostatecznie, przeznaczony dla start-upów warsztat „Jak znaleźć odpowiedniego partnera finansowego, zbudować trakcję i zapewnić skalowanie biznesu”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, więc w związku z tym konieczna jest rejestracja, której należy dokonać na stronie Assay. Znajduje się tam także pełna lista prelegentów.