Przejdź do treści
Aktualności Data publikacji: 02 lutego 2022

Będzie się działo! Najciekawsze start-upowe wydarzenia lutego

Zaczynający się miesiąc to nie tylko ferie zimowe i Walentynki. To także ważne wydarzenia dotyczące różnych aspektów ekosytemu – od nowej odsłony Auli po wyjazd do Tajwanu! 

Luty jest krótki, ale nie mniej z tego powodu intensywny. Ma w nim miejsce wiele interesujących z punktu widzenia start-upu wydarzeń – postaraliśmy wybrać się te najbardziej wartościowe. Zobaczcie, w których wydarzeniach lutego warto wziąć udział. 

Odrodzona Aula rusza na nowo 

Aula Polska to jedna z najstarszych organizacji zrzeszających branżę elektroniczną – jednak funkcjonująca od 2007 roku organizacja przez nieomal dwa lata nie działała. Teraz rusza pod nowym kierownictwem! Artur Kurasiński przekazał stery Auli Piotrowi Nowosielskiemu, prezesowi i współzałożycielowi portalu justjoin.it, który postanowił „wskrzesić” wydarzenie.  

"Środowisko start-upowe zawsze było mi bliskie i zawsze byłem pasjonatem start-upów, choć na początku nie tworzyłem nic swojego. Od kilku lat prowadzę zaś własną firmę i trochę mnie bolało, że od jakiegoś czasu brak jest przestrzeni integrującej polskie środowisko start-upowe. Takim miejscem dla mnie kiedyś była Aula"

– mówił w rozmowie z naszym portalem.  

Pierwsza edycja nowej Auli odbędzie się 16 lutego – stacjonarnie w Warszawie. Będzie poświęcona tematowi bootstrappingu, a o tym, czy i jak rozwijać start-up bez wsparcia funduszy opowiedzą Michał Rokosz z Inovo Venture Partners, Grzegorz Warzecha, założyciel User.com i sam Piotr Nowosielski. Więcej informacji znajduje się na stronie Aula Polska

Dowiedz się jak wejść na zagraniczne rynki 

Już następnego dnia w warszawskim kinie Luna odbędzie się spotkanie „Catch the Tornado Meetup” – dwudniowe wydarzenie łączące panele i warsztaty – panelistami będą m.in. Radek Zaleski z Netguru, Arek Pernal, co-founder Ten Square Games czy Monika Żochowska, co-founderka GLOV.  

W czasie panelu uczestnicy dowiedzą się m.in. jak przygotować się do rozwoju zagranicznego, jak sprostać globalnym potrzebom czy ostatecznie, kto powinien sprzedażać i jak regulować kwestie cen produktu. Udział w panelu jest bezpłatny, natomiast drugiego dnia odbędą się płatne, praktyczne warsztaty, które zajmą się m.in. tematami globalnej rekrutacji, budowania networku czy sprzedaży B2B. Więcej informacji znajduje się na stronie Catch the Dots.  

Innymi związanymi z zagraniczną ekspansją wydarzeniami są wydarzenia wspierane przez PAIH. Pierwszym z nich jest event dla start-upów „Startup Global in Taiwan” – 12-dniowy wyjazd biznesowy wyjazd biznesowy do Taipei, który pozwoli start-upom spotkać się w czasie spotkań 1-on-1 z azjatyckimi inwestorami i potencjalnymi partnerami, a także udział w Computex - największej imprezie komputerowo-technologicznej na Tajwanie.  

Do udziału szczególnie zapraszane są firmy zajmujące się branżami takimi jak AI i Big Data, IoT i Smart Devices, Digital Health, AR i VR, Mobility, Green Tech. Zgłaszać do udziału można się do 14 lutego na stronie PAIH

Z kolei już 3 lutego te już dojrzałe i działające za granicą start-upy i nie tylko mogą dowiedzieć się, w jaki sposób zapewnić swoim produktom ochronę prawną w Azji – temat jest ważny, ale w Polsce rzadko poruszany, a azjatyckie kopie produktów potrafią spędzić sen z powiek twórcom innowacyjnych urządzeń. Webinarium rozpocznie się o 9:15, a więcej informacji także znajdziecie na stronie PAIH

Poznaj twórców start-upów i dowiedz się, jak rozwijać firmę 

Ostatnim wydarzeniem jest nowa na naszej scenie konferencja – Founders Conf, której pierwsza, internetowa odsłona będzie miała miejsce 23 lutego. O value proposition, budowaniu procesów obsługi klienta w start-upie, testach A/B, tworzeniu programów partnerskich i innych rozwiązaniach ważnych nie tylko dla start-upów zajmujących się software opowiedzą praktycy z takich firm jak Prezi, Opera, Getresponse czy Woodpecker. Konferencja jest darmowa, a więcej informacji znajduje się na jej stronie.