Publikacje Data publikacji: 19 czerwca 2020

5 podcastów, dzięki którym rozwiniesz swoje zainteresowania

Oprócz rozrywki i motywacji podcasty mogą być także poręcznym źródłem wiedzy. Warto skorzystać z dodatkowego czasu i poświęcić go na ich słuchanie. Wystarczy telefon, słuchawki, żeby jadąc rowerem, bądź na spacerze uczyć się języka czy odkrywać tajemnice wszechświata. Poniżej znajdziesz kilka naszych osobistych rekomendacji najciekawszych kanałów!

Philosophize This!

Podcast Stephena Westa, entuzjasty filozofii, który mimo braku akademickiego wykształcenia w tym kierunku, potrafi prezentować skomplikowane koncepcje filozoficzne w interesujący sposób. West analizuje i wyjaśnia koncepcje, które ukształtowały naszą obecną rzeczywistość. „Philosophize This!” prezentuje myślicieli i ich teorie w porządku chronologicznym oraz tematycznym, jednocześnie przekładając je na realia codzienności XXI wieku. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy żyjemy w symulacji, jakie w praktyce i w założeniu są różnice między komunizmem a kapitalizmem, co myślał Nietzsche o miłości lub jak różne filozofie patrzą na cierpienie, to jest właśnie podcast dla Ciebie.

Duolingo Podcasts (Hiszpański i Francuski)

Twórcy Duolingo, jednej z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków, przedstawiają nowy podcast, w którym dostarczają fascynujących historii w łatwym do zrozumienia języku hiszpańskim i francuskim z angielską narracją. Głównym celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie ciekawie opowiadanych historii do poprawienia zdolności rozumienia danego języka przez słuchaczy. Dodatkowo podcasty Duolingo uczą też o różnorodności panującej w krajach hiszpońsko- czy francuskojęzycznych oraz o realiach życia w tych regionach. Programy są warte polecenia dla osób, które chcą jednocześnie poprawić swoje zdolności językowe, ale także poznać kulisy życia w danych kraju i wysłuchać nietuzinkowych historii z życia wziętych.

Polimaty 2

Polimaty 2, czyli program popularyzatora wiedzy Radka Kotarskiego, który zaczynał jako vloger, a rok temu postanowił zaadaptować formułę podcastu. Autor w drugiej serii swoich nagrań prezentuje ciekawostki związane nie tylko z historią, ale też z aktualnymi bolączkami, przyszłością i sprawami codziennymi, którym nie poświęcamy wiele czasu. Tak więc, jeśli chciałbyś się dowiedzieć, dlaczego toalety są podzielone na damskie i męskie lub skąd się wzięły wakacje, to jest to wybór dla Ciebie. 

Kwadrans na angielski

Szymon Marciniak uczy słuchaczy angielskiego już od dwóch lat. Kwadrans na angielski to podcast skierowany do osób początkujących lub takich, które chcą przełamać barierę w mówieniu, czy odświeżyć swój angielski. Marciniak uczy mówić po angielsku, już od pierwszego odcinka poświęcając każdy z nich na osobny temat, który jest prezentowany w przystępny i ciekawy sposób. Spodziewajcie się nowego odcinka co czwartek!

StarTalk

Na koniec nauka w nieco bardziej kosmicznym wydaniu, czyli program prowadzony przez Neila deGrasse Tysona, amerykańskiego astrofizyka, który wraz ze wzrostem popularności podcastów również postanowił przenieść się na tę platformę. Seria łączy naukę, popkulturę, talk-show z humorem i pasją. Tematy odcinków opowiadają o podróżach kosmicznych, istotach pozaziemskich, Wielkim Wybuchu czy przyszłości ziemi i środowiska.  Jeśli szukasz rzetelnej wiedzy połączonej z rozrywką w stylu najlepszych amerykańskich talk-show, jest to stanowczo wybór dla Ciebie!